magamról   rendelőről   bejelentkezés   igaz történetek   szülőknek szól

Dr. Major János, mert a pocaknak is lelke van.
A lelki összetevőjű hasi betegségek szakértőjeként a pocak mögött álló teljes emberrel foglalkozom.

Gyermek-gasztroenterológusként nap mint nap azt tapasztalom, hogy a család, de leginkább az anya által nyújtott szeretet, odafigyelés és támogatás ad erőt a gyermekeknek a betegség legyőzéséhez.

A pocak problémái sokszor járnak kellemetlen hasi érzetekkel, amit segít legyőzni egy kis otthoni törődés: egy borogatás a hasra, vagy éppen anya (nagymama) teája, levese.

A családnak a rendszeresen visszatérő hasi panaszok esetén is fontos szerepe van: a szülők, testvérek, nagyszülők támogatni tudják a gyermeket a kellemetlen érzetek kezelésében, az iskolába való elindulásban. Hozzáállásuk, biztatásuk erőt ad a változáshoz.

A legtöbb gyermek az édesanyjával érkezik hozzám (kivéve a kamaszokat, bár náluk is fontos szerepet kap az anya, csak „ciki” vele mutatkozni). Az anya az egész családot képviseli, és a gyermek sorsát is leginkább ő viseli a szívén. A gyermek-gasztroenterológiai ambulanciára ezzel együtt a család minden tagját szeretettel várom, hiszen mindenki a maga szemszögéből hozzáértője a gyermek betegségének. A gyógyuláshoz, változáshoz szükséges erőforrásokat a családtagok hatékonyabban találják meg, ha közösen fognak hozzá.

Gyógyítási filozófiám lényege éppen ez a fajta családközpontú hozzáállás, mert tapasztalatom szerint ezzel érhető el a legteljesebb gyógyulás. A rendelés mottóját úgy is megfogalmazhattuk volna:”Dr. Major János, partner a változáshoz.”

Már az orvosegyetemi évek alatt is a testi betegségek lelki összefüggéseit kutattam. Túry Ferenc professzor mellett bekapcsolódtam az evészavaros családok családterápiájába, és a Magatartástudományi Intézet oktató munkájába.

A gyermekfájdalom terápiát a német Gyermekfájdalom Centrumban sajátítottam el. Évek óta azon dolgozom, hogy a magyar gyermekek is ehhez hasonlóan magas szakmaiságot képviselő terápiás lehetőséghez jussanak. 2013 márciusában hazánkban elsőként indítottunk el Gyermekfájdalom Ambulanciát.

Jelenleg a Bethesda Gyermekkórházban főorvosi beosztásban dolgozom, feladatom a szakorvosjelöltek és orvostanhallgatók oktatása mellett a belgyógyászati osztály szakorvosi felügyelete.

Aktívan részt veszek az Európai Gyermek-gasztroenterológia, Hepatológiai és Táplálástudományi Társaság, a Magyar Gyermek-gasztroenterológiai Társaság, a Magyar Gyermekorvos Társaság, a Magyar Családterápiás Egyesület és a Magyarországi Bálint Mihály Pszichoszomatikus Társaság munkájában, és szabadidőmben a Magyar Madártani Egyesületben is tevékenykedem.

Kutatási területem a lelki összetevőjű emésztőszervi betegségek (krónikus hasfájás, irritábilis bél szindróma, refluxbetegség) terápiája.

Elismeréseim közül a 2013-as évben elnyert Petényi Géza és Henri Nestlé díjakra vagyok a legbüszkébb.

Nős vagyok, három gyermekem van. Hobbim a főzés és a kutyakiképzés. Pablo nevű boxer kutyám a kutyáktól tartó gyermekek megszelídítője.